Peter Schiff ogłasza Bitcoina „martwym” pomimo wysokich poziomów handlowych

Peter Schiff twierdzi, że Bitcoin jest „martwy” pomimo wysokich obrotów, krytykując jego wyniki w porównaniu ze srebrem i złotem.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Peter Schiff deklaruje, że Bitcoin jest „martwy” pomimo niemal rekordowych poziomów notowań.
  • Schiff krytykuje Bitcoina, porównując jego niedawny 2% wzrost do 21% wzrostu srebra.
  • Brandt sugeruje, że Schiff uznaje wartość kryptowalut, ale woli promować srebro.

Znany ekspert finansowy Peter Schiff po raz kolejny poruszył rynek kryptowalut, ogłaszając Bitcoina (BTC) „martwym”, nawet gdy jego notowania zbliżają się do rekordowych poziomów. Schiff, znany ze swoich niedźwiedzich poglądów na temat kryptowalut, oparł swoje ostatnie uwagi na ostatnich wynikach BTC w stosunku do srebra, podkreślając wyraźny kontrast.

Peter Schiff krytykuje porównanie Bitcoina do złota

Schiff zwraca uwagę, że od kwietnia wzrost Bitcoina o 2% blednie w porównaniu do wzrostu srebra o 21%. Twierdzi on, że te słabe wyniki są oznaką zbliżającego się upadku Bitcoina. Tymczasem zwolennicy Bitcoina kontrują, że Schiff wybiórczo wykorzystuje dane krótkoterminowe do wspierania swojej narracji. W ciągu roku BTC wzrósł o prawie 60%, podczas gdy srebro ma skromniejszy wzrost od początku roku o 14,46%. To zestawienie podsyca trwające debaty między zwolennikami tradycyjnych aktywów i walut cyfrowych.

Rozwijając swoje stanowisko, Schiff wyraził obawy, że Bitcoin jest często sprzedawany jako cyfrowy odpowiednik złota. Stwierdził, że jego celem jest skorygowanie tego, co uważa za błędne przekonanie, aby zapobiec popełnieniu przez potencjalnych inwestorów tego, co uważa za poważny błąd.

Schiff twierdzi, że gdyby entuzjaści Bitcoina przestali porównywać go do złota, nie czułby się już zmuszony do jego publicznej krytyki. Pomimo oskarżeń o szukanie rozgłosu, Schiff utrzymuje, że jego krytyka wynika z prawdziwej troski o dobro inwestorów, podkreślając, że wolałby zachować swoją uczciwość niż szukać zaangażowania poprzez pochwałę BTC.

Peter Brandt odpiera sceptycyzm Schiffa wobec BTC

Z kolei weteran handlu Peter Brandt sugeruje, że opinia publiczna powinna zignorować pesymistyczne poglądy Schiffa na temat Bitcoina. Brandt oskarża Schiffa o wykorzystywanie swojej platformy do podkreślania wyników srebra, co jego zdaniem jest próbą odwrócenia uwagi od sukcesów Bitcoina.

Brandt twierdzi, że pomimo swojej krytyki, Schiff dostrzega wartość kryptowalut, ale preferuje promowanie srebra, rynku, z którym tradycyjnie jest bardziej związany. Tymczasem Schiff nadal ostrzega inwestorów przed ryzykiem związanym z Bitcoinem, określając go jako spekulacyjny i pozbawiony wewnętrznej wartości.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours